Průlomové rozhodnutí. V Belgii to zabalili, Krmenčík má titul. Co Slavia? Liverpool?

2. dubna 2020 14:53 - Brusel

Belgická fotbalová liga byla kolo před koncem základní části kvůli koronaviru ukončena. Titul bez ohledu na nedohrání soutěže získaly Bruggy. Klubu, kde působí i český útočník Michael Krmenčík, byl přidělen. Tabulku po posledním odehraném kole vedl o patnáct bodů před druhým Gentem. V řadě jiných zemí se řeší, co s takovouto situací. Často se spíše mluví o možném anulování soutěže. O prvenství by tak mohla přijít mj. Slavia či Liverpool, týmy, které ve svých nedohraných ligách také mají velký náskok.

 

Twitter

O ukončení soutěže dnes rozhodlo vedení ligy, verdikt ale ještě musí posvětit zasedání zástupců všech 24 klubů z prvních dvou nejvyšších soutěží. Měla by to ale být formalita, protože minulý týden předčasné ukončení přerušené sezony požadovalo 17 klubů.

Krmenčík přišel do Brugg v lednu, kdy podepsal smlouvu na tři a půl roku. Bývalý střelec Viktorie Plzeň, se kterou získal tři mistrovské tituly a v ročníku 2017/18 byl nejlepším střelcem české ligy, dosud za Bruggy nastoupil k šesti ligovým zápasům. Další utkání přidal v poháru a v Belgii zatím neskóroval.

Kufr ve ztrátách a nálezech, bráška Deli i dojemné díky. Krmenčíkův agent popisuje transfer do Brugg

V belgické lize měla stejně jako v české nejvyšší soutěži po základní části přijít na řadu nadstavba. Šest týmů mělo hrát skupinu o titul, dalších deset celků plus šest klubů z druhé ligy se mělo ve čtyřčlenných skupinách utkat o místo play v off, jehož vítěz by poté nastoupil v utkání o jedno místo v Evropské lize proti čtvrtému týmu ze skupiny o titul.

vap, ČTK, Sport.cz

Je podle vás v případech, kdy nedohranou soutěž vede tým s velkým náskokem, správné titul přidělit od stolu?


Časová osa: Evropské ligy

Filtr článků - Evropské ligy


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.