Rubriky:

Evropské ligy

Anderlecht se vrátil ke společnému tréninku, přihrávky jsou zakázány. Experti se zlobí

15. dubna 2020 20:55 - Brusel

Vedení fotbalového Anderlechtu sklidilo za návrat ke společnému tréninku v době pandemie koronaviru ostrou kritiku od belgických lékařských expertů. Vedení klubu ode dneška spustilo za přísných podmínek dobrovolnou společnou přípravu, podle odborníků ale jde tento krok proti všem doporučením.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Podle virologa Marca Van Ransta je rozhodnutí Anderlechtu sice legální, dává ale špatný signál ostatním. Další lékař svou stížnost poslal starostovi Bruselu. "Je to neuvěřitelné. Naprosto to odporuje všem doporučením vlády a radám expertů," uvedl v dopise.

Anderlecht se hájí, že fotbalisté, kteří na společný trénink nechtějí, se mohou dál připravovat individuálně doma. Na stadionu má každý hráč na trávníku svůj ohraničený prostor, kde trénuje s vlastním míčem. Přihrávky nejsou povoleny.

Anderlecht se navzdory ukončení belgické ligy vrátí k tréninku

Belgická liga byla 2. dubna ukončena kolo před koncem základní části a následnou nadstavbou. Předčasný konec sezony ještě musí schválit kluby. Jejich souhlas byl původně považován za formalitu, ale po kritice od UEFA, která vyzvala evropské ligy, aby se snažily soutěže dokončit, není jasno ani v Belgii. Zasedání klubů, jenž se mělo konat 15. dubna, bylo odloženo na 24. dubna.

Belgie už eviduje více než 4400 obětí nemoci covid-19. Počet pozitivně testovaných lidí v zemi překročil 33.500.

ČTK

Časová osa: Evropské ligy

Filtr článků - Evropské ligy


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.