Uhrinův klub Temešvár přišel o předsedu, fanoušci dál protestují

8. září 2008 15:18 - TEMEŠVÁR

Rumunský fotbalový klub FC Temešvár, jehož trenérem je Dušan Uhrin mladší, je od dnešního dne bez předsedy. Marian Iancu, jenž klub ze značné části financoval, rezignoval na protest proti trestu, který z podnětu FIFA Temešváru udělil rumunský fotbalový svaz.

"Opouštím klub i fotbal," prohlásil Iancu na dnešní tiskové konferenci a dodal, že zvažuje žalobu na svaz, jehož rozhodnutí považuje za protiprávní.

Temešvár přišel o šest bodů kvůli tomu, že podle Mezinárodní sportovní arbitráže používá neoprávněně barvu dresů i název, patřící jinému klubu. Iancu i fanoušci jsou však přesvědčeni, že klub dubnovému rozhodnutí arbitráže vyhověl, když změnil odstín fialové bravy na dresu a přejmenoval se z Politehnica Temešvár na FC Temešvár.

Asi tři tisíce fanoušci v neděli opět vytáhlo do ulic a na náměstí, kde v roce 1989 začala protikomunistická revoluce. Skandovali hesla, v nichž FIFA přirovnávali k mafii. Další protest je naplánován na úterý. Fanoušci dávají velkou vinu také rumunskému svazu, který podle něj FIFA o provedených změnách neinformoval.

Uhrinův tým, kde hraje i bývalý ostravský útočník Lukáš Magera, spadl v tabulce rumunské ligy z pátého na 11. místo. V Poháru UEFA se probojoval do prvního kola, kde narazí na Partizan Bělehrad.

ČTK

Časová osa: Evropské ligy

Filtr článků - Evropské ligy


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Patička stránky: