Rubriky:

Evropské ligy

Ve Švýcarsku začnou týmy trénovat v květnu, hrát možná v červnu

29. dubna 2020 22:02 - Bern

Švýcarská federální vláda dovolila profesionálním týmům, aby 11. května začaly znovu trénovat. Politici mají v úmyslu umožnit od 8. června hrát zápasy bez diváků, to však záleží na dalším vývoji koronavirové epidemie.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Konečné rozhodnutí chce kabinet vynést 27. května. Do konce srpna platí ve Švýcarsku zákaz veřejných akcí, kterých by se zúčastnilo více než tisíc lidí. Nejasný je i proto také osud mítinku atletické Diamantové ligy v Lausanne, který je naplánován na 20. srpna.

Švýcarská fotbalová liga se kvůli šíření nákazy zastavila už na konci února. Zbývá dohrát 13 kol, tabulku vede St. Gallen o skóre před obhájci titulu Young Boys.

Alpská země registruje bezmála 30 tisíc nakažených obyvatel, více než 22.000 z nich se už ale uzdravilo. Na obtíže spojené s koronavirem zemřelo 1400 lidí.

ČTK

Časová osa: Evropské ligy

Filtr článků - Evropské ligy


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.