Rubriky:

Evropské ligy

Slovenským fotbalem otřásá další korupční aféra

7. října 2008 17:32 - BRATISLAVA

Slovenský fotbal se zmítá v další aféře, když policie obvinila devět osob z korupce. Funkcionáři klubu Ludanice údajně upláceli letos na jaře rozhodčí a delegáty a ovlivnili dva zápasy čtvrté ligy.

 

archiv

Jak potvrdil policejní prezident Ján Packa mezi obviněnými jsou dva představitelé klubu a sedm rozhodčích a delegátů Západoslovenského fotbalového svazu. "Šlo o dva zápasy stejného klubu," prohlásil Packa. Při prvním z nich podle něj klub porazil v březnu svého soupeře pomocí úplatku 25 tisíc slovenských korun, v dalším zápase o dva měsíce později mužstvo díky až třicetitisícovému úplatku získalo bod za remízu.

Obviněným funkcionářům hrozí až tři roky vězení, rozhodčí mohou dostat až osmiletý trest. Policie potvrdila, že v nejbližším období bude obviněno dalších 11 osob.

V minulosti byl z korupce podezřelý druhý muž Slovenského fotbalového svazu Vladimír Wänke a několik dalších funkcionářů. Wänke měl vzít úplatek 10 tisíc korun za registraci hráče.

Ivan Vilček, Právo

Časová osa: Evropské ligy

Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.