Rubriky:

Evropské ligy

Polská fotbalová liga se rozběhne 29. května a skončí v červenci

8. května 2020 12:56 - Varšava/Praha

Polská fotbalová liga se po koronavirové přestávce opět rozběhne v pátek 29. května. Vedení soutěže oznámilo rozpis nejbližších dvou kol poté, co na konci dubna povolila obnovení zápasů tamní vláda. Sezona dohrávaná bez diváků by měla skončit o víkendu 18. a 19. července.

 

Slask Wroclaw

Hráči a členové realizačních týmů před návratem do společného tréninku ve skupinách museli v Polsku na rozdíl od jiných zemí absolvovat povinnou čtrnáctidenní karanténu a následně úspěšně prošli testováním na koronavirus. Podle lékařského experta první ligy Krzysztofa Pawlaczyka byl pouze jeden z celkových 800 testů pozitivní a navíc se nejednalo o osobu, která by přišla do přímého kontaktu s týmem.

"Ukazuje to, že izolace, kterou jsme zavedli, a každodenní lékařské průzkumy mají hluboký význam. Kluby musí tento postup striktně dodržovat až do konce sezony," uvedl pro web soutěže Pawlaczyk.

Snad mi pandemie neukončí kariéru. Český útočník o extrémech posledních sezon

"První etapa je za námi. Nyní je čas na tréninky a další přísné dodržování stanovených doporučení, abychom mohli pokračovat v soutěži na konci května," dodal prezident nejvyšší soutěže Marcin Animucki.

Tabulku polské ligy vede po 26 kolech Legia Varšava s českým útočníkem Tomášem Pekhartem o osm bodů před druhým Piastem Gliwice. Vedle závěru základní části čeká tamní soutěž podobně jako českou ligu ještě nadstavba.

ČTK

Časová osa: Evropské ligy

Filtr článků - Evropské ligy


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.