Žilina po prohře v Prešově přišla o vedení v tabulce

PREŠOV

Fotbalisté Žiliny přišli o vedení ve slovenské lize. V nedělní dohrávce 14. kola prohráli 0:1 na hřišti Prešova. Soupeři Slavie Praha ve skupině Poháru UEFA vstřelil gól po hodině hry útočník Katona. První místo v tabulce tak o tři body patří Slovanu Bratislava.

Žilina byla aktivnějším týmem, ale kvalitní obranu Prešova se jí nepodařilo překonat a branku domácích příliš neohrozila. Po hodině hry navíc předvedl samostatnou akci Katona, unikl obraně a střelou podél brankáře poslal domácí do vedení.

To již hráči Prešova udrželi a v závěrečných 10 minutách jim k tomu pomohl český stoper Aleš Pikl. Za hosty odehráli celé utkání další čeští obránci Ondřej Šourek a Benjamin Vomáčka, útočník Emil Rilke ze hry odešel v 77. minutě.

Trenér Žiliny Dušan Radolský dnes poslal do hry sestavu: Perniš - Pekarík, Šourek, Vomáčka, Leitner - Jež, Štrba, Adauto, Tesák (46. M. Ďurica) - Rilke (77. Piaček), Vladavič (63. Štyvar).