Rubriky:

Evropské ligy

Reprezentanta Kováče láká skotský Celtic Glasgow

27. ledna 2009 08:59 - GLASGOW

Fotbalový reprezentant Radoslav Kováč by se již brzy mohl stěhovat ze Spartaku Moskva. Podle deníku Daily Record o defenzivního zkušeného hráče jeví velký zájem skotský celek Celtik Glasgow. Ve hře o přestup jsou údajně také některé kluby z německé bundesligy.

"Mohu potvrdit, že mimo jiné má zájem i Celtic Glasgow. Ale přestupní termín končí až koncem týdne," uvedl v rozhovoru pro ČTK Pavel Zíka ze společnosti Sport Invest, která hráče zastupuje. Současně připustil, že Kováč do konce přestupního termínu dres skutečně změní, ovšem o konkrétních klubech mluvit nechtěl.

Pokud by se Kováč skutečně pro katolický Celtic rozhodl, uvolnil by tím jeho vedení ruce pro případný přestup kapitána Stephena McManuse, za nějž nabízí Newcastle údajně čtyři milióny liber (asi 119 miliónů korun). McManus i Kováč jsou typově podobní, oba mohou hrát jak defenzivního záložníka, tak i stopera.

Devětadvacetiletý Kováč patří ve Spartaku Moskva k pilířům, rád by ale zamířil do vyspělejší soutěže. Fotbalově vyrostl v Olomouci, jméno si udělal v letech 2003 až 2005 při působení ve Spartě. Z jejího dresu také poprvé nahlédl do reprezentace, za níž dosud odehrál 28 zápasů a vstřelil dvě branky. Když jej v roce 2005 kupoval ruský klub, přestupová suma činila podle odhadů také zhruba 120 miliónů korun.

ČTK, Sport.cz

Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.