Rubriky:

Evropské ligy

Fotbalisté Amiens a Toulouse míří do druhé ligy

23. června 2020 13:54 - Paříž

Fotbalové kluby Amiens a Toulouse sestoupily po předčasně ukončené sezoně z francouzské ligy. Definitivně se o tom rozhodlo na dnešním valném shromáždění ligy LFP, během něhož se většina klubů vyslovila pro to, aby i v příští sezoně hrálo Ligue 1 jen dvacet týmů a ne dvaadvacet.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Sezona francouzské ligy byla kvůli vládním opatřením v souvislosti s koronavirovou pandemií předčasně ukončena 30. dubna deset kol před koncem. Mistrem byli vyhlášeni obhájci Paris Saint-Germain a kluby na posledních dvou místech tabulky Amiens a Toulouse byly odsouzeny k sestupu.

Oba se společně s Lyonem, jenž zase ukončením sezony přišel o možnost posunout na pohárové příčky, odvolaly k nejvyššímu správnímu soudu. Ten začátkem června zamítl jejich stížnost proti předčasnému konci ročníku, pozastavil však sestup Toulouse a Amiens a nařídil přezkoumat novou podobu sezony.

Lyonu se před dohrávkou Ligy mistrů uzdravil kanonýr Depay

Vedení soutěže nicméně rozšíření ligy na 22 týmů, jež by znamenalo setrvání Toulouse a Amiens mezi elitou, neschválilo. Dvacetičlenná soutěž byla odsouhlasena 74,49 procenty hlasů.

Tým z Toulouse se poté dozvěděl další špatnou zprávu, protože čtyři jeho fotbalisté se nakazili koronavirem. Pozitivní testy přineslo pondělní vyšetření hráčů a realizačního týmu před návratem k tréninku. Identitu nemocných fotbalistů klub nezveřejnil, podle týmového lékaře Patricka Flamanta byli umístěni do izolace. Zbytek mužstva se podrobí dalšímu testování ze šest dní.

ČTK

Časová osa: Evropské ligy

Filtr článků - Evropské ligy


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.