Policie zatkla v Polsku dva fotbalisty hned po finále poháru

14. května 2009 11:55 - VARŠAVA

Bezprostředně po skončení finále Ligového poháru byli v Polsku ve středu zatčeni dva fotbalisté. Policisté si na brankáře Jacka B. z týmu Slask Vratislav a útočníka Tomasze M. z Odry Wodzislaw počkali hned při odchodu ze hřiště před kabinami a kvůli podezření z korupce je zadrželi.

Podle televizní stanice TVN24 byli ve středu zatčeni v souvislosti s úplatkářským skandálem celkem čtyři lidé. Už odpoledne si policisté přišli pro asistenta trenéra Odry a hráče mužstva Ruch Chorzów. Všichni čtyři jsou podezřelí z korupce z působení v Górniku Polkowice.

V rozsáhlé aféře bylo už od roku 2005 obviněno 213 lidí včetně trenérů, rozhodčích, hráčů a funkcionářů. V prvním procesu s fotbalovou mafií byl začátkem dubna odsouzen bývalý prezident klubu Arka Gdyně ke čtyřem letům vězení.

ČTK

Časová osa: Evropské ligy

Filtr článků - Evropské ligy


Fotbal na Sport.cz

Na Sport.cz najdete pravidelné novinky a názory expertů ze světa fotbalu. Od domácí Fortuna ligy přes evropské poháry a zahraniční soutěže, jako je Premier League, La Liga, Serie A nebo Bundesliga, až po zápasy české fotbalové reprezentace, která momentálně bojuje v kvalifikaci na MS 2022 v Kataru.