Živě

Ofenzivní český talent mění dres! Kde bude hrát?

13. července 2020 11:32 - Haag/Praha

Český fotbalový talent mění na zahraniční štaci dres, očekávání je oboustranně vysoké. V příští sezoně bude dvaadvacetiletý ofenzivní hráč Václav Černý hrát v Nizozemsku tamní nejvyšší soutěž za FC Twente Enschede. Klub, kam Černý míří na rodní hostování z Utrechtu, informaci zveřejnil na svých internetových stránkách. „Jsem moc spokojený, v klubu se chci poprat o místo v sestavě," uvedl český fotbalista.

 

FC Twente

K týmu trenéra Rona Jansa by se měl připojit během pondělí. „S trenérem jsme si už pěkně popovídali. Twente za šest let v Nizozemsku dobře znám, dal jsem mu svůj první gól v lize, to byla chvíle, na kterou nikdy v životě nezapomenu," nechal se slyšet Černý. „Twente má krásný stadion, kde bývá báječná atmosféra. Opravdu se na působení zde moc těším."

Posílení týmu kvitoval i technický ředitel Jan Streuer. „Jsme rádi, že si Václav vybral pro příští sezonu právě FC Twente. Je technicky nadaný a také náležitě rychlý. Může hrát na obou křídlech. Myslím, že je to hodně atraktivní hráč, který se bude našim fanouškům líbit," povzbudil funkcionář mladého českého hráče, jenž strávil v Nizozemsku nejdelší čas v Ajaxu Amsterdam.

rjm, Sport.cz

Časová osa: Evropské ligy

Filtr článků - Evropské ligy


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.