Rubriky:

Evropské ligy

Trenér Lucescu přeci jen povede fotbalisty Dynama Kyjev

29. července 2020 09:05 - Kyjev

Rumunský fotbalový trenér Mircea Lucescu odvolal své rozhodnutí o rychlém konci na lavičce Dynama Kyjev a slavný klub přeci jen povede. O setrvání u týmu informoval majitele celku Ihora Surkise.

 

Murad Sezer, Reuters

"Pane prezidente, hluboce respektuji vaši zanícenost v rozvoji Dynama. Mé obavy pramenily z toho, že jsem nechtěl fotbalové rodině v Kyjevě přidělávat problémy. Jsem si jistý, že dosáhneme očekávaných výsledků a prací radikálně změníme pohled na mé jmenování," uvedl pětasedmdesátiletý kouč na webu klubu.

Lucescu dostal smlouvu na dva roky, ale v pondělí po čtyřech dnech ve funkci oznámil, že končí. Důvodem byla nevole fanoušků klubu v čele s bývalými hvězdami Olehem Blochinem a Ihorem Bělanovem, kteří mu nemůžou odpustit, že s konkurenčním Šachtarem Doněck získal osm ukrajinských titulů.

Trenér Lucescu v Dynamu kvůli fanouškům skončil po čtyřech dnech

V minulosti Lucescu trénoval například rumunský národní tým, Dinamo Bukurešť, Brescii, Inter Milán či turecké celky Galatasaray a Besiktas. Šachtaru se ujal v roce 2004 a vedle osmi titulů a šesti domácích pohárů s ním v sezoně 2008/09 vyhrál i Pohár UEFA, předchůdce Evropské ligy. Šachtar Lucescu opustil v roce 2016 a poté vedl Zenit Petrohrad a Turecko, na jehož lavičce skončil loni v únoru.

Majitel Dynama Kyjev Surkis popřel Lucescův odchod

Kyjevské Dynamo ovládlo ligu naposledy v roce 2016, od té doby skončilo čtyřikrát druhé za Šachtarem, naposledy o 23 bodů.

ČTK

Časová osa: Evropské ligy

Filtr článků - Evropské ligy


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.