Nejšílenější minela v historii fotbalu! Směje se jí celý svět

16. září 2020 06:45 - Praha

Mohl být za hrdinu, místo toho se zesměšnil před celým světem. Osmnáctiletý záložník belgického Mechelenu Aster Vranckx se jen bezmocně držel za hlavu a nechápal, co se stalo. V ligovém utkání s Oostende měl před sebou pouze prázdnou branku. Jednoduché zakončení však dokonale zpackal a na triku má jednu z největších minel v historii fotbalu.

 

Profimedia.cz

Je mu osmnáct a všechno má ve fotbalové kariéře před sebou. Osmnáctiletý belgický záložník Vranckx se už ale nesmazatelně zapsal do myslí fanoušků. A hrdý na to zrovna nebude. Za všechno může moment z 68. minuty ligového duelu s Oostende, kdy se k němu odrazil míč od břevna. Před fotbalistou zívala už jen prázdná branka. Hotovo, 1:0 vedeme, říkali si nejspíš domácí fanoušci. Jenže omyl.

Mladý hráč si sice zpracoval míč na prsou, jenže když chtěl následně pravačkou zblízka poslat balon do sítě, šlápl na mičudu a ta se mu zamotala pod nohou. Vranckx chtěl ještě všechno v pádu napravit, míč se však zastavil u tyče. Dobíhající obránce pak stihl odkopem šanci zmařit. Místo oslav se příznivci chytali zoufale za hlavu, nemohli pochopit, co se stalo.

Nešťastný záložník Mechelenu na kolenou a s hlavou v dlaních zpytoval svědomí. Dobře věděl, že tohle může být jeho celoživotní noční můra. Expert totiž píšou o jedné z největších minel v historii fotbalu a mladému hráči ji jistě připomene také nejeden silvestrovský sestřih.

A to ještě netušil, že chvíli před koncem jeho tým dostane gól a prohraje zápas 0:1.

rjm, Sport.cz

Časová osa: Evropské ligy

Filtr článků - Evropské ligy


Fotbal na Sport.cz

Na Sport.cz najdete pravidelné novinky a názory expertů ze světa fotbalu. Od domácí Fortuna ligy přes evropské poháry a zahraniční soutěže, jako je Premier League, La Liga, Serie A nebo Bundesliga, až po zápasy české fotbalové reprezentace, která momentálně bojuje v kvalifikaci na MS 2022 v Kataru.