Šest fotbalistů Šachtaru kvůli koronaviru nepomůže Ukrajině

5. října 2020 19:17 - Kyjev

Šest hráčů Šachtaru Doněck vypadlo z ukrajinské fotbalové reprezentace před středečním přípravným zápasem ve Francii kvůli koronaviru.

 

Luděk Peřina, ČTK

Pozitivní test na covid-19 měli brankář Andrij Pjatov a záložník Taras Stěpaněnko a také dva členové realizačního týmu Šachtaru. Kvůli tomu musel do karantény i zbytek doněckého mužstva včetně dalších čtyř fotbalistů nominovaných proti Francii. O utkání s úřadujícími mistry světa přijdou rovněž obránce Mykola Matvijenko, záložníci Viktor Kovalenko, Marlos a útočník Junior Moraes.

Tato čtveřice se podrobí testům a podle jejich výsledků se rozhodne, zda se k národnímu týmu znovu připojí na zápasy Ligy národů s Německem a Španělskem.

Škody na stadiónu v Doněcku po explozi granátů.

Šachtar Doněck

Francii bude ve středu chybět záložník Adrien Rabiot. Hráč Juventusu přišel do blízkosti dvou osob nakažených koronavirem a podle nařízení italských úřadů ho čeká pět dní v karanténě a dva testy. Pokud budou negativní, mohl by se Rabiot vrátit do mužstva na utkání Ligy národů proti Portugalsku a Chorvatsku.

ČTK

Časová osa: Evropské ligy

Filtr článků - Evropské ligy


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.