Francouzská liga uctí památku zavražděného učitele

19. října 2020 15:51 - Paříž

Francouzská fotbalová liga uctí na všech zápasech v tomto týdnu památku učitele Samuela Patyho, jehož vraždu úřady vyšetřují jako možný teroristický čin. Na jeho počest nastoupí hráči, trenéři i rozhodčí v první i druhé lize s černou páskou, duely začnou minutou ticha.

 

Eric Gaillard, Reuters

Středoškolského učitele dějepisu zavraždil v pátek na pařížském předměstí osmnáctiletý Rus čečenského původu. Paty čelil výhrůžkám na sociálních sítích od té doby, co při hodině s žáky hovořil o svobodě slova a ukazoval jim karikatury proroka Mohameda. Podle vyšetřovatelů na něho zřejmě otec jedné žákyně a jeden muslimský aktivista vyhlásili fatvu.

Útočník zavražděnému učiteli setnul hlavu. Prokuratura případ vyšetřuje jako teroristický čin. Pachatele policisté krátce po vraždě zastřelili.

ČTK

Časová osa: Evropské ligy

Filtr článků - Evropské ligy


MS v hokeji 2021

85. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.