Sion stáhl odvolání k CAS proti švýcarské lize

3. října 2011 17:15 - CURYCH

Fotbalový klub ze Sionu stáhl své odvolání k arbitrážnímu soudu CAS proti švýcarské lize. Vedení soutěže totiž uznalo, že šest hráčů, které původně odmítlo zaregistrovat, může hrát.

Sion dostal od světové federace FIFA zákaz podepisovat nové hráče během dvou přestupních období za to, že se v roce 2008 dohodl s egyptským brankářem Essamem El Hadárím bez svolení Al Ahlí.

Švýcarský klub v domnění, že trest skončil toto léto, získal šest posil. FIFA nicméně tvrdí, že zákaz nabyl účinnosti až po zamítnutí odvolání Sionu u CAS a stále je tak v platnosti.

Kvůli tomu, že noví hráči nastoupili v předkole Evropské ligy, vyřadila fotbalisty Sionu ze soutěže evropská unie UEFA a místo nich umožnila postup do skupinové fáze Celtiku Glasgow. Minulý týden však civilní soud ve švýcarském Martigny rozhodl, že Sion nasazoval své posily v domácí lize oprávněně.

Podle agentury AP zatím není jasné, zda Sion bude požadovat po UEFA návrat do Evropské ligy, která byla mezitím s Celtikem rozehrána.

ČTK

Časová osa: Evropské ligy

Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.