ISTANBUL

Český útočník ve službách Galatasaraye Istanbul Milan Baroš pomohl brankou k vítězství svého týmu na hřišti Ordusporu 2:0. Tým z Istanbulu získal v 16. kole turecké ligy desátou výhru v sezóně a osamostatnil se na čele ligové tabulky.

Milan Baroš slaví gól v dresu Galatasaray Istanbul

Pro Baroše to byl snadný gól. Hostující fotbalisté sebrali soupeřům míč na polovině hřiště a roztáhli ho doprava na Eboueho, který centroval před bránu směrem k nabíhajícím spoluhráčům. Po balónu se vrhnul brankář Elmas, ale chyboval. Míč mu vypadl z náruče přesně před nohy dobíhajícího Baroše. Pro čerstvého člena Ligových kanonýrů už nebyl problém kopnout míč do odkryté brány.

Pro Baroše, který svou trefu zaznamenal již ve 23. minutě, to byl čtvrtý gól v sezóně. Třicetiletý útočník nastoupil, podobně jako jeho krajan Tomáš Ujfaluši, v základní sestavě Galatasaraye. Druhý gól přidal v 68. minutě Kazim Kazim.

Galatasaray má na první příčce po šestánci odehraných zápasech 34 bodů, druhé Fenerbahce má na lídra tříbodovou ztrátu a zápas k dobru.