Nedohraný pohárový zápas Ajaxu s Alkmaarem se bude opakovat

28. prosince 2011 13:19 - AMSTERODAM

Zápas Nizozemského poháru mezi Ajaxem Amsterodam a Alkmaarem, jenž byl předčasně ukončen po vniknutí fanouška na trávník, se bude opakovat od první minuty 19. ledna. Zápas se bude hrát před prázdnými tribunami. Rozhodl o tom Nizozemský fotbalový svaz a oba kluby tento verdikt přijaly.

 

Peter Dejong, ČTK/AP

Duel z 20. prosince zůstal nedohrán poté, co v 36. minutě vběhl na hřiště fanoušek Ajaxu, jehož následně zneškodnil několika kopy gólman Alkmaaru Esteban Alvarado. Za to dostal od rozhodčího červenou kartu, na což jeho trenér zareagoval tím, že odvolal tým ze hřiště, a zápas tak předčasně skončil.

Vedení nizozemského fotbalu rozhodlo o opakování zápasu, protože kdyby se utkání dohrávalo, musel by Alkmaar hrát v deseti bez vyloučeného gólmana, i když jeho červenou kartu svaz dodatečně zrušil.

Ajax zároveň dostal pokutu 10 000 eur (257 tisíc korun) za špatnou pořadatelskou službu.

ČTK

Časová osa: Evropské ligy

Filtr článků - Evropské ligy


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.