Evropské ligy

Černý pomohl dvěma góly a asistencí k výhře Twente, teď ho čeká Ajax

12. ledna 2021 07:08 - Amsterdam

Útočník Václav Černý se v 15. kole nizozemské ligy podílel dvěma góly a asistencí na výhře Twente Enschede 4:1 v Emmenu. Třiadvacetiletý fotbalový reprezentant se trefil popáté v ligovém ročníku a poprvé od 31. října. V příštím zápase 14. ledna jej čeká Ajax, v němž léta zejména v mládežnickém týmu působil.

FC Twente

Příbramský odchovanec, který v Twente hostuje z Utrechtu, otevřel skóre v 16. minutě, kdy se trefil zblízka. V lize se prosadil po sedmi zápasech. V 33. minutě se po jeho přihrávce zapsal mezi střelce Queensy Menig. Do konce úvodního dějství přidali hosté třetí zásah. Domácí po přestávce snížili, jenže poslední slovo měl v 63. minutě opět Černý.

Nizozemská fotbalová liga - 15. kolo:
Waalwijk - Haag 0:1
Emmen - Twente Enschede 1:4 (dva góly hostů Černý)

Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.