Suverénní Rangers si připsali další výhru, kouč Gerrard byl vyloučen

Glasgow

Fotbalisté Glasgow Rangers ve 30. kole skotské ligy zvítězili na hřišti Livingstonu 1:0, vedou tabulku o 18 bodů před druhým městským rivalem Celticem a už o víkendu mohou slavit titul. Trenér soupeře pražské Slavie v osmifinále Evropské ligy Steven Gerrard byl vyloučen za kritiku rozhodčího a druhý poločas sledoval z tribuny.

Kouč Glasgow Rangers Steven Gerrard na ilustračním snímku.

Někdejší kapitán Liverpoolu dostal červenou kartu za komentáře na adresu sudího Johna Beatona během poločasové přestávky. Gerrardovi se nelíbilo, že útočník Rangers Alfredo Morelos byl po zákroku Maxe Stryjeka v šestnáctce napomenut žlutou kartu za simulování. Právě Kolumbijec Morelos v 87. minutě rozhodl o 27. ligové výhře Rangers v sezoně.

Gerrardovi svěřenci mohou s předstihem získat první mistrovský pohár od sezony 2010/11. Potřebují k tomu v sobotu zvítězit nad St. Mirrenem a zároveň nedělní bodovou ztrátu Celticu proti Dundee United.

Rangers příští čtvrtek rozehrají osmifinále Evropské ligy v pražském Edenu, 18. března pak Slavii přivítají v Ibrox Parku.