Pekhart čtyřmi góly zdemoloval soupeře

Krakov

Fotbalový útočník Tomáš Pekhart čtyřmi góly zařídil výhru Legie Varšava 4:0 na hřišti Zaglebie Lubin v 22. kole polské ligy. První tři branky zaznamenal český reprezentant v rozmezí 13 minut. Mezi střelce se zapsal i stoper Michal Frydrych, který rozhodujícím gólem z penalty pomohl Wisle Krakov k vítězství 3:1 nad Stalem Mielec.

Trefil jsem se čtyřikrát! Tomáš Pekhart hrdinou Legie Varšava.

Jednatřicetiletý Pekhart otevřel gólovou listinu v šesté minutě z penalty. Poté vsítil další branku a v 19. minutě už dovršil hattrick. Konečný výsledek stanovil v 63. minutě. Obhájce titulu Legia vyhrála v lize popáté za sebou a v čele tabulky má sedmibodový náskok před Štětínem.

Bývalý hráč Slavie, Sparty, Jablonce či Norimberku Pekhart, který nechybí v nominaci národního týmu na úvodní tři kvalifikační duely o postup na mistrovství světa, vstřelil v 19 zápasech této ligové sezony stejný počet branek a vede tabulku kanonýrů o devět gólů.

Pekhart se podle klubového webu stal prvním hráčem Legie od roku 1968, který v ligovém utkání skóroval čtyřikrát. Kromě něj se pouze dalším osmi hráčům v historii klubu povedlo v soutěžním (i pohárovém) duelu vsítit čtyři branky, předtím to naposledy dokázal Piotr Wlodarczyk v roce 2005. Pekhart je prvním cizincem v dějinách týmu z polské metropole, který se může tímto výkonem pochlubit.

Wisla od 60. minuty prohrávala, ale v 75. minutě srovnal Brown. O 13 minut později Frydrych z pokutového kopu dokonal obrat. Jednatřicetiletý bývalý hráč Ostravy a Slavie se trefil podruhé v této ligové sezoně. V nastavení přidal pojistku Savic. Krakovský celek se posunul na 11. místo.