Rubriky:

Evropské ligy

Chovanec bude tahat Slovan ze dna

21. ledna 2004 14:44 - BRATISLAVA

"Chybělo mi trénování," vysvětlil svůj návrat na lavičku Jozef Chovanec, nový kouč fotbalistů Slovanu Bratislava. Nový majitel klubu má ambiciózní plány, do klubu mají přijít posily z evropských zemí i Afriky, ale prvotním cílem je záchrana. Tradiční klub ze slovenského výsluní se totiž potácí na samém dně tabulky...

Kdy vás vedení Slovanu poprvé kontaktovalo a kdy byste měl podepsat smlouvu?

Asi před třemi týdny mě poprvé oslovili. Ještě jsem nic nepodepsal, jak se objevilo v médiích, pouze jsem řekl, že za podmínek, které mi šéf klubu Jammer nabídl, bych do Slovanu šel. Smlouvu mi zašlou tento týden, prostuduje ji můj právník a na základě jeho analýzy se rozhodnu.

Jaké podmínky jste si kladl?

Chci, aby se mužstvo posílilo, i když vím, že za současné ekonomické situace je to složité. Majitel mi slíbil, že přivede nějaké hráče na zkoušku, ale ta samozřejmě nemusí vždy vyjít. Já jsem spíš zastáncem toho, aby přišli hotoví hráči.

Nový německý majitel klubu na své první tiskové konferenci působil hodně ambiciózně, mluvil o testování deseti hráčů včetně juniorských reprezentantů z Kamerunu, Chorvatska i Albánie...

Já jsem s tím souhlasil. Neznám je, on také ne, tak ať přijedou a uvidíme.

Budete usilovat i o některé české hráče? Třeba z vašeho předchozího působiště v Příbrami?

Je to otázka možností klubu a chuti hráčů jít na Slovensko. A někoho z Příbrami? To ne, vždyť tam už nikdo není...

Jaké vám Jammer dává cíle do druhé poloviny sezóny?

Prvotním cílem je záchrana. Slovenská liga je hodně vyrovnaná a Slovan je teď na posledním místě.

Nebudete mít problém s odchodem z Příbrami, kde působíte jako sportovní ředitel?

Se šéfem klubu panem Starkou budu tento týden jednat o svém případném uvolnění. Samozřejmě nemůžu vyloučit, že v Příbrami zůstanu. Za současných podmínek si ale přeji odejít do Slovanu.

Co vás na Slovensko nejvíc táhne?

Je to touha být trenérem. Skončil jsem na lavičce Příbrami dvě kola před koncem podzimu, teď byla zimní přestávka a já si uvědomil, že mi trénování chybí. Jako sportovní ředitel jsem neměl přes zimu moc práce, a tak člověk začne přemýšlet. Když pak přišla nabídka ze Slovanu iodjinud, rozhodl jsem se to zkusit.

Odkud byly ty další nabídky?

Dostal jsem ještě dvě, ale první přišel Slovan. Snad to vyjde, když už jsou jednání takhle daleko, a když ne, mám v záloze ještě další dvě možnosti. Nechci upřesňovat, odkud jsou ty další nabídky. Teď jednám s jedním týmem a nechci do toho zatahovat další.

Přesunete se na Slovensko, nebo do Bratislavy budete dojíždět z Česka?

O tom vážně nechci spekulovat, dokud ještě nemám podepsanou smlouvu.

Jak by dopadlo srovnání finančních podmínek ve Slovanu s poměry v české lize?

Srovnat to nejde, v Bratislavě jsou mnohem horší. Možná v Žilině, která byla teď dvakrát mistrem, je situace lepší. Jaká je pozice Slovanu, je vidět i na postavení v tabulce.

Nový majitel klubu Jammer ale na tiskové konferenci prezentoval zájem investovat do klubu hodně peněz a vrátit jej na výsluní.

Já vím, ale tohle už jsem sám zažil několikrát...

Michal Osoba, Sport.cz, Právo

MS v biatlonu 2020

51. mistrovství světa v biatlonu se koná od 12. do 23. února 2020 v italském středisku Antholz-Anterselva. V areálu Südtirol Arena se uskuteční celkem 12 závodů, v nichž se představí Michal Krčmář, Ondřej Moravec, Michal Šlesingr, Markéta Davidová, Eva Kristejn Puskarčíková, Lucie Charvátová a další čeští reprezentanti.