Rubriky:

Evropské ligy

Rosický prý odejde v pátek, Kollera chce AC Milán

22. ledna 2004 10:29 - PRAHA

O Tomáši Rosickém a jeho případném odchodu z Dortmundu do Chelsea by mělo být jasno už během pátku, nejpozději o víkendu. I když se oba kluby snaží jednání utajit, ta podle informací Práva probíhají. Navíc je zájem i o dalšího českého hráče Dortmundu Jana Kollera. Obrovitého útočníka si údajně vyhlédl italský AC Milán.

 

ČTK

Rosický přiznal, že nabídku od Chelsea má, ale o podrobnostech zatím nechtěl hovořit. Londýnský klub však prý za Rosického nabízí 25 miliónů eur (asi 750 mil. Kč).

"Očekávám, že se rozhodne brzy. Chelsea se ozvala, mám od ní nabídku a zájem ostatních zahraničních klubů je čirou spekulací. I když by byl můj odchod z Dortmundu hodně rychlý, strach z něho nemám a nebojím se ani anglického fotbalu. Chelsea je skvělý klub, pro mne by to byl krok dopředu. Nechtěl jsem předstupovat před evropským šampionátem, ale věřím, že případnou změnu dokáži zvládnout," řekl Tomáš Rosický.

Dortmund nechce rozprodat kádr

Finanční problémy a hlavně dluh přesahující 45 mil. eur donutí Dortmund prodat zřejmě i další hvězdy. Mluví se například o zájmu AC Milán o Jana Kollera, jenž by měl stát deset miliónů eur.

"Mně osobně by se Itálie líbila, ale nic konkrétního nevím," konstatoval dvoumetrový útočník, který by právě svojí výškou a úderností zapadal do koncepce osmifinálového soupeře Sparty v Lize mistrů. I kdyby ale již nyní přestoupil, nastoupit by proti krajanům nemohl, protože v předkole soutěže hrál za Dortmund.

"Kollerův přestup v zimě nevidím reálně," uvedl Dalibor Lacina, blízký spolupracovník Kollerova agenta Pasky. Odchod reprezentačního útočníka z Dortmundu vypadá spíš na léto. "Rozhodně si nenecháme rozebrat kádr. Jsou i jiná řešení našich finančních potíží, než okamžitý rozprodej nejlepších hráčů," nechal se slyšet v Bildu manažer Borussie Michael Zorc.

Bayern Mnichov jedná o získání Brazilce Dedého z Dortmundu. O přestupech však musí být jasno do 31. ledna, kdy končí evropský přestupový termín.

Karel Felt, Právo

Australian Open 2020

108. ročník grandslamového turnaje Australian Open se odehraje od 20. ledna do 2. února tradičně na dvorcích Melbourne Parku. Z loňského roku tituly obhajují Srb Novak Djokovič a Japonka Naomi Ósakaová, která ve finále porazila Petru Kvitovou.