Živě

Veterán Defoe prodloužil smlouvu s Rangers, kde bude hrajícím trenérem

8. června 2021 19:06 - Glasgow

Osmatřicetiletý fotbalový útočník Jermain Defoe prodloužil s Glasgow Rangers smlouvu do konce příští sezony. Bývalý anglický reprezentant v týmu skotských šampionů bude plnit roli hrajícího trenéra pod hlavním koučem Stevenem Gerrardem.

 

Russell Cheyne, Reuters

Defoe od ledna 2019 za Rangers nastřílel 32 gólů v 72 soutěžních zápasech, v minulé mistrovské sezoně zasáhl do 20 utkání a připsal si sedm branek, důležitou roli ale měl i mimo hřiště. Po zisku titulu se rozhodl ještě prodloužit kariéru, během níž působil v Tottenhamu, West Hamu, Sunderlandu, Bournemouthu, Portsmouthu a Torontu v MLS.

"Je to pro mě neuvěřitelná zkušenost. Jenom to ukazuje uznání, které dostávám od všech v klubu, což je ten nejlepší pocit na světě. Doufám, že do toho dobře naskočím a všechno půjde jako po másle," řekl pro web Rangers Defoe, který v národním mužstvu skóroval dvacetkrát v 57 duelech.

"Známe se mnoho let a jsem nadšený, že bude předávat své úžasné zkušenosti a profesionalitu ofenzivním hráčům v celém klubu," dodal Defoeův někdejší reprezentační spoluhráč Gerrard.

ČTK

Časová osa: Evropské ligy

Filtr článků - Evropské ligy


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.