Kjaer a lékaři, kteří zachránili život Eriksenovi, dostanou Cenu prezidenta UEFA

24. srpna 2021 17:30 - Nyon

Lékařský tým, jenž zachránil život dánskému fotbalistovi Christianu Eriksenovi po kolapsu na mistrovství Evropy, dostane Cenu prezidenta UEFA. Evropská fotbalová unie ocení také dánské reprezentační lékaře a kapitána mužstva Simona Kjaera, kteří se podíleli na resuscitaci devětadvacetiletého záložníka.

 

Twitter @Klutch_Fifa

"Letošní Cena prezidenta přesahuje fotbal. Slouží jako důležitá a věčná připomínka toho, jak vzácný je život, a staví všechno v našich životech do jasnějšího světla," uvedl v tiskovém prohlášení prezident UEFA Aleksander Čeferin.

Eriksen zkolaboval 12. června v úvodním utkání Dánska na ME proti Finsku. Lékaři mu rychlým zásahem na trávníku zachránili život a poté byl fotbalista Interu Milán převezen do nemocnice. Podrobil se operaci, při které dostal kardioverter-defibrilátor, který hlídá jeho srdeční rytmus.

"Odvedli fantastickou práci a zachránili mi život," uvedl Eriksen v dnešním prohlášení UEFA směrem k lékařům. "A velký dík také patří mému příteli a kapitánovi Simonovi a spoluhráčům z dánského týmu za jejich podporu 12. června a i potom."

Zda se Eriksen ještě k profesionální fotbalové kariéře vrátí, není jisté. Podle odhadů ho čeká ještě nejméně šestiměsíční pauza. Pravidelně se podrobuje vyšetřením, která mají podle italských médií mimo jiné zjistit, zda bude potřebovat voperovaný defibrilátor, nebo zda se bez něj v budoucnu obejde. Na tom také závisí to, zda bude moci hrát italskou ligu, protože v ní start hráčů s implantovaným defibrilátorem pravidla neumožňují.

ČTK, Sport.cz

Časová osa: Evropské ligy

Filtr článků - Evropské ligy


Fotbal na Sport.cz

Na Sport.cz najdete pravidelné novinky a názory expertů ze světa fotbalu. Od domácí Fortuna ligy přes evropské poháry a zahraniční soutěže, jako je Premier League, La Liga, Serie A nebo Bundesliga, až po zápasy české fotbalové reprezentace, která momentálně bojuje v kvalifikaci na MS 2022 v Kataru.