Létalo na něj pivo a zapalovače, poté rasistické urážky. Reprezentační gólman se rozplakal přímo na hřišti

26. srpna 2021 16:06 - St. Gallen/Praha

Skandálů ve fotbale, které se týkají rasismu, neustále přibývá. Na vlastní kůži to tentokrát pocítil švýcarský gólman Timothy Fayulu z FC Sion v zápase proti St. Gallenu. „Je to jako kdyby po mně stříleli kulkami,“ posteskl si.

 

@FCSion, Twitter

Mladý reprezentační gólman hráčů do 21 let a klubu FC Sion neudržel po rasistických urážkách emoce a na hřišti se rozplakal. Nezáleželo na tom, že jeho spoluhráči v 93. minutě vyrovnali, urážky příznivců St. Gallenu byly příliš tvrdé.

Brankář nebyl schopný po zápase o incidentu mluvit, místo něj se vyjádřil střelec FCSG Nicolas Lüchinger a Fayulův spoluhráč Serey Die. Samotný gólman o dva dny později krátce promluvil pro klubový web.

"Hodně mě to bolí. Nemám slov, kterými bych to popsal. Nejdřív po mně házeli pivo a zapalovače, ale to mi tak nevadí. Pak jsem slyšel "Fucking Fayulu, Monkey Fayulu". V podstatě mě nazvali opicí. Mám pocit, jako by na mě stříleli," vypověděl.

Viceprezident Sionu Gelson Fernandes ke skandálu řekl, že klub chce, aby měl Fayulu možnost podat stížnost proti neznámému pachateli. „Poskytneme mu i právníka, spravedlnosti musí být učiněno zadost," řekl.

bp, Sport.cz

Časová osa: Evropské ligy

Filtr článků - Evropské ligy


Fotbal na Sport.cz

Na Sport.cz najdete pravidelné novinky a názory expertů ze světa fotbalu. Od domácí Fortuna ligy přes evropské poháry a zahraniční soutěže, jako je Premier League, La Liga, Serie A nebo Bundesliga, až po zápasy české fotbalové reprezentace, která momentálně bojuje v kvalifikaci na MS 2022 v Kataru.