Rubriky:

Evropské ligy

Turecká policie při zátahu po nedohraném derby zatkla sedmdesát fandů

27. září 2013 12:30 - Istanbul

Po výtržnostech, kvůli nimž se nedohrálo nedělní istanbulské derby mezi Besiktasem a Galatasarayem, provedla turecká policie v pátek rozsáhlý zátah proti fotbalovým příznivcům. V brzkých ranních hodinách asi 500 policistů zadrželo 70 členů fanouškovských skupin Besiktase, Galatasaraye a Fenerbahce. Zatčen byl podle tureckých médií i bývalý lídr ultras Besiktase.

 

Stringer/turkey, Reuters

Podle ministra vnitra jsou fanoušci podezřelí z vydírání, vyhrožování se zbraní a dalších trestných činů. Muammer Güler uvedl, že příznivci Besiktase, Galatasaraye a Fenerbahce údajně kluby vydírali tím, že budou na zápasech provádět výtržnosti, za které by týmy dostaly tresty.

Nedělní derby, které se hrálo před rekordní návštěvou turecké ligy 76 tisíc lidí, bylo předčasně ukončeno ve třetí minutě nastavení za stavu 2:1 pro hostující Galatasaray. Fanoušci vtrhli na trávník poté, co byl za ostrý faul rovnou vyloučen záložník Galatasaraye Felipe Melo. Policie proti příznivcům na hrací ploše použila slzný plyn.

Besiktas, za který hraje i český obránce Tomáš Sivok, má kvůli vpádu fanoušků na hřiště na čtyři zápasy zavřený stadión.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Evropské ligy