PSG - Toulouse 2:0Fotbalistům PSG pomohla k výhře i sporná penalta Cavaniho

Fotbalisté Paris St. Germain porazili ve francouzské ligy i díky sporné penaltě Edinsona Cavaniho Toulouse 2:0 a dostali se na první místo o bod před Monako. Nováček soutěže se může vrátit do čela v neděli, kdy hraje s Remeší.

Edison Cavani z PSG oslavuje proměněnou penaltu proti Toulouse

Obhájce titulu poslal do vedení v závěru prvního poločasu mladý brazilský obránce Marquinhos. Cavani se dostal do hry ve druhém poločase místo švédské hvězdy Zlatana Ibrahimovice a v 79. minutě pojistil výhru PSG z penalty. Zákrok Uroše Spajiče, jenž Cavanimu odebral čistě míč, nejprve hlavní sudí nechal bez trestu, ale na pokyn asistenta odpískal posléze pokutový kop.

Čtvrtým gólem v sezóně si letní posila z Neapole upevnila pozici nejlepšího střelce pařížského celku. Ve středu Cavani rozhodl o výhře nad Valenciennes.