Rubriky:

Evropské ligy

Zeman by mohl trénovat fotbalisty Dinama Záhřeb

31. října 2013 16:09 - Záhřeb

Zdeněk Zeman by se mohl stát novým trenérem fotbalistů Dinama Záhřeb. Podle listu Jutarnji list už dokonce šestašedesátiletý kouč, který je bez práce od únorového odchodu z AS Řím, s vedením chorvatského klubu jednal.

 

Profimedia.cz

Zeman už v minulosti na Balkáně působil. Před čtyřmi lety trénoval Crvenou Zvezdu Bělehrad, v srbském celku však vydržel pouze pět zápasů a poté, co tým poprvé po 24 letech klesl na poslední příčku tabulky, byl propuštěn.

AS Řím, který koučoval i v letech 1994 až 1997, vedl Zeman od loňského června, po osmi měsících roce byl však kvůli špatným výsledkům odvolán. Předtím český trenér působil také také v Parmě, Foggii, Laziu Řím, Fenerbahce, Neapoli, Lecce a Pescaře.

Dinamo vede sportovní ředitel Zoran Mamič, který minulý týden nahradil po pouhých dvou měsících odvolaného Branka Ivankoviče. Ten u týmu chorvatského mistra skončil navzdory tomu, že klub je jen o skóre druhý za Hajdukem Split.

ČTK

Časová osa: Evropské ligy

Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.