Remíza Schalke zajistila Bayernu titul

Fotbalisté Bayernu Mnichov získali už tři kola před koncem německé bundesligy svůj devatenáctý mistrovský titul. Rozhodla o tom jejich výhra v Kaiserslauternu 4:0 a zároveň remíza největšího konkureta Schalke doma s Leverkusenem 3:3.

Hvězdou dne byl Nizozemec Makaay, jenž se po zranění konečně dostává do formy, která mu před dvěma lety vynesla Zlatou kopačku. Dnes se mu povedl hattrick, k hladkému vítězství přispěl i Ballack.

Schalke mohlo korunovaci Bayernu ještě odložit, kdyby porazilo Leverkusen. V poločase sice svítil na vyprodaném stadionu stav 3:1, ale Berbatov s Voroninem po změně stran vyrovnali. Domácí už znovu vedení na svou stranu nestrhli, přestože hráli skoro půl hodiny přesilovku po vyloučení Roqueho Juniora.

Remízou jim pohasla i teoretická naděje. Fotbalisté z Gelsenkirchenu přitom Bayern v této sezoně dvakrát porazili a po 25. kole ho vystřídali na prvním místě. Ale jako by se šance zalekli, od té doby vyhráli jen jeden zápas ze šesti.

Mezi střelce se dnes zapsali i tři čeští fotbalisté. Jan Koller zařídil Borussii Dortmund ve Freiburgu vedení 2:1, ale beznadějně poslední tým tabulky ještě stihl zachránit bod. Václav Svěrkoš pomohl Mönchengladbachu porazit Stuttgart 2:0. Hosté hráli téměř celý druhý poločas bez vyloučeného Portugalce Meiry.

Pro Vratislava Lokvence měl devátý ligový gól v této sezoně trpkou příchuť. Jeho Bochum totiž utrpěla v existenčním zápase doma s Mohučí debakl 2:6 a zřejmě tak podepsala svůj sestupový ortel. Český útočník, který má smlouvu jen na první ligu, tak může začít shánět nové angažmá.

Výsledky - 31. kolo:
Bochum - Mohuč 2:6 (26. Lokvenc, 87. Bechmann - 6. Auer, 60. Thurk, 65. Gerber, 68. Da Silva, 78. Weigelt, 84. Casey), Freiburg - Dortmund 2:2 (11. Sanou, 84. Coulibaly - 37. Ewerthon, 40. Koller), Brémy - Bielefeld 3:0 (43. Magnin, 53. Borowski, 78. Klose), Rostock - Hertha 2:1 (45. Sebastian, 70. Litmanen - 74. Bastürk), Kaiserslautern - Bayern Mnichov 0:4 (35., 48. a 68. Makaay, 19. Ballack), Mönchengladbach - Stuttgart 2:0 (17. Neuville, 24. Svěrkoš), Schalke - Leverkusen 3:3 (30. a 38. Lincoln, 41. Sand - 23. Freier, 56. Berbatov, 64. Voronin).
TABULKA

Auxerre bez Bolfa porazilo Toulouse

Pětibrankovou přestřelku si v pátek večer vychutnali diváci na stadiónu v Auxerre. Domácí fotbalisté porazili v dohrávce 27.kola Toulouse 3:2. V sestavě domácích pro zranění chyběl český obránce René Bolf.

Domácí po brankách Jaurese a Benjaniho vedli 2:0, ale hostující Suarez dvěma přesnými trefami během šesti minut vyrovnal. Vítězství 3:2 domácím sedmnáct minut před koncem zajistil svým druhým gólem v zápase Benjani.

Výsledek - dohrávka 27. kola:
Auxerre - Toulouse 3:2 (51. a 73. Benjani, 25. Jaures - 56. a 62 Suarez)
TABULKA

Zítka po prvé v bráně

Trenér Franky Vercauteren dal poprvé v letošním roce v brance Anderlechtu příležitost Danielu Zítkovi a bruselský tým na hřišti Westerlo v belgické lize remizoval 2:2. Hosté sice od šestnácté minuty vedli, ale poté dostal český gólman během dvou minut dvě branky. Svěřenci Jana Ceulemanse však vedení neudrželi, o dělbě bodů rozhodl sedm minut před koncem Mbo Mpenza.

Anderlechtu se tak v předehrávce 31. kola podařilo stáhnout o jeden bod náskok vedoucích Brugg, které však mají v čele tabulky stále o pět bodů více.