Rubriky:

Evropské ligy

Nedvěd s Čechem jsou na serveru UEFA v ideální sestavě fanoušků

16. ledna 2006 15:19 - NYON (Švýcarsko)

Záložník Pavel Nedvěd a brankář Petr Čech se dostali do ideální sestavy fanoušků, kteří hlasovali o nejlepší jedenáctce na internetovém serveru evropské asociace UEFA. Středopolař turínského Juventusu Nedvěd se ve výběru ocitl již potřetí za sebou, Čech z londýnské Chelsea v něm figuruje poprvé. Do ankety se zapojilo více než 1,5 miliónu uživatelů, což je rekord v její pětileté historii.

 

PRÁVO/Michaela Říhová

Nejvíce hráčů ve hvězdné sestavě mají Barcelona a AC Milán. "Barcu" reprezentují stoper Puyol, ofenzivní záložník Ronaldinho a útočník Eto'o, milánský velkoklub pak beci Cafú s Maldinim a kanonýr Ševčenko.

Tři vyslance má i Chelsea díky Čechovi, obránci Terrymu a také trenéru Josému Mourinhovi, kterého fanoušci zvolili nejlepším koučem už potřetí za sebou. Vítěze minulého ročníku Ligy mistrů z Liverpoolu zastupují záložníci García s Gerrardem. Posledním článkem sestavy je právě Nedvěd.

Po dvou hráčích mají v sestavě Česká republika, Brazílie, Španělsko a Anglie, jednoho pak Kamerun, Itálie a Ukrajina.

Ideální sestava:
Čech (Chelsea/ČR) - Cafú (AC Milán/Braz.), Puyol (Barcelona/Šp.), Terry (Chelsea/Angl.), Maldini (AC Milán/It.) - García (Liverpool/Šp.), Gerrard (Liverpool/Angl.), Ronaldinho (Barcelona/Šp.), Nedvěd (Juventus/ČR) - Ševčenko (AC Milán/Ukr.), Eto'o (Barcelona/Kam.). Trenér: Mourinho (Chelsea/Portug.).

ČTK

Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.