Utkání Španělského poháru se nedohrálo kvůli hozené minci

VALENCIE

Pozdně večerní odveta čtvrtfinále Španělského poháru mezi Valencií a La Coruňou zůstala ve středu nedohrána. Hlavní rozhodčí totiž duel ve 45. minutě ukončil poté, co jeho asistenta trefila nad pravé obočí mince hozená některým z fanoušků. O osudu utkání rozhodne ve čtvrtek na mimořádném jednání svaz.

Hlavní arbitr Carlos Megia Davila poslal mužstva do kabin předčasně před přestávkou, ačkoli se ho trenéři i hráči obou týmů snažili přesvědčit, ať to nedělá. Pomezní sudí krvácel, ale rána se podle agentury EFE nemusela šít.

K incidentu došlo jen chvíli poté, co domácí Villa otevřel skóre a zlikvidoval tak náskok Deportiva z prvního duelu. K bouřlivé atmosféře na stadiónu Mestalla přispěl i fakt, že rozhodčí již v 8. minutě vyloučil za faul domácího Marchenu.

Brazilský fotbalista Robinho zařídil v den svých 22. narozenin gólem postup Realu Madrid do semifinále Španělského poháru. Robinho se ve středu trefil minutu před přestávkou a stanovil tak totožný výsledek, jakým Real nad dosavadními držiteli pohárové trofeje vyhrál již v prvním duelu.

Stejný kousek se v odvetě podařil Espaňolu Barcelona, jenž podruhé porazil 2:0 Cádiz. Mezi nejlepší čtyři pomohl Espaňolu dvěma slepenými trefami v závěru Jofre.

Výsledky:
Espaňol Barcelona - Cádiz 2:0 (72. a 76. z pen. Jofre), první zápas 2:0, postupuje Espaňol, Real Madrid - Betis Sevilla 1:0 (44. Robinho), první zápas 1:0, postupuje Real Madrid.