Šmicer se radoval z výhry nad svým bývalým klubem

PAŘÍŽ

Fotbalisté Bordeaux v sobotním utkání 24. kola francouzské ligy porazili díky Laslandesově penaltě z 28. minuty Lens a upevnili si druhé místo v tabulce. Český reprezentant Vladimír Šmicer odehrál v dresu vítězů proti svému bývalému klubu 85 minut, než ho vystřídal mistr světa Denilson.

Tři body za Bordeaux zůstal v tabulce celek Auxerre, který k výhře nad Rennes rovněž nasměrovala penalta. Tu v 68. minutě proměnil Belgičan Luigi Pieroni, na konečných 2:0 krátce nato zvýšil přesnou střelou zdálky dánský záložník Thomas Kahlenberg. Český obránce René Bolf se ve vítězném týmu na hřiště nedostal.

Další zápasy skončily nerozhodnými výsledky, v bezbrankovém utkání Marseille - Sochaux nedal v závěru domácí Lamouchi penaltu.

Duely Nantes - Troyes, St. Etienne - Nice a Štrasburk - PSG byly kvůli špatnému stavu trávníků způsobenému počasím odloženy.

Ani v Monaku se kvůli špatnému terénu nehrálo

V jediném nedělním utkání francouzské ligy porazili vicemistři z Lille 3:1 Mety. Druhý plánovaný duel Monako - Lyon byl odložen kvůli nezpůsobilému terénu. Ze stejného důvodu se v sobotu nesehrály jiné tři duely, náhradní termíny zatím nebyly určeny.

Výsledky - 24. kolo:
Bordeaux - Lens 1:0 (28. Laslandes z pen.), Auxerre - Rennes 2:0 (68. Pieroni z pen., 79. Kahlenberg), Le Mans - Toulouse 1:1 (24. De Melo - 12. Akpa Akpro), Marseille - Sochaux 0:0, Nancy - Ajaccio 0:0, Lille - Mety 3:1 (3. Keita, 52. vlastní Wimbee, 64. Tavlaridis - 90. Borbiconi).