Šmicer pomohl Bordeaux do čtvrtfinále Francouzského poháru

Portugalský obránce Beto týden po příchodu do Girondins Bordeaux zajistil v úterý svému týmu postup do čtvrtfinále Francouzského poháru. Jeho branky rozhodly o vítězství Bordeaux nad třetiligovým celkem Sannois-Saint-Gratien 2:1. Favorit utkání sice od 38. minuty prohrával, ale Beto ve druhém poločase po rohovém kopu Vladimíra Šmicra vyrovnal a sedm minut před koncem rozhodl.

Ostudu si uřízli hráči Štrasburku, kteří vypadli se soupeřem ze čtvrté ligy. Po bezgólovém průběhu zápasu předposlední tým nejvyšší soutěže podlehl mužstvu Lyon-la-Duchére 4:5 na penalty.

Zápas mezi druholigovým Chateauroux a Sochaux byl po 52 minutách za bezbrankového stavu přerušen kvůli husté mlze a bude se opakovat.

Francouzský pohár - osmifinále
Bordeaux - Sannois-Saint-Gratien (III. liga) 2:1, Lyon-la- Duchére (IV) - Štrasburk 0:0, 5:4 na penalty, Chateauroux (II) - Sochaux 0:0 - přerušeno v 53. minutě, Bois-Guillaume (IV) - Nantes 0:2, Rennes - Lens 1:0.

Palermo vyřadilo z poháru AC Milán

Fotbalisté Palerma po víkendové trenérské výměně očividně ožili a v úterním odvetném utkání čtvrtfinále Italského poháru uštědřili tříbrankovou lekci AC Milán. Navzdory prohře 0:1 v prvním zápase tak soupeř pražské Slavie ve třetím kole Poháru UEFA postoupil mezi nejlepší čtveřici.

Hned dvakrát skóroval v utkání argentinský záložník Mariano Gonzalez, kterému pohárová soutěž svědčí. Dva góly dal také v osmifinále Bari. Jednou se dnes trefil útočník Caracciolo. Nový trenér Giuseppe Papadopulo, jenž v neděli nahradil odvolaného Luigiho Del Neriho, tak mohl po své premiéře na lavičce Palerma jásat.

Milánský klub přitom nastoupil proti desátému celku ligové tabulky v silné sestavě, pouze brazilskou oporu Didu nahradil v brance Australan Kalac. V základní jedenáctce byl i český záložník Marek Jankulovski, kterého v 62. minutě vystřídal Pirlo.

Po ligové remíze 1:1 se Sampdorií zažili hráči AC další zklamání. "Jdeme špatnou cestou. Musíme se lépe koncentrovat, hlavně vzadu. Nechali jsme je v úvodu příliš hrát a to si proti tak kvalitnímu soupeři nemůžeme dovolit," řekl kouč Carlo Ancelotti.

Palermo hrálo v sestavě: Andujar - Zaccardo, Barzagli, Biava (73. Terlizzi), Grosso - M. Gonzalez (67. Accardi), Corini, Barone, Mutarelli - Caracciolo (60. Godeas), Di Michele.

Slávisté sehrají první zápas s Palermem ve čtvrtek 16. února na Strahově.

Italský pohár - čtvrtfinále
Palermo - AC Milán 3:0 (10. a 49. Gonzalez, 18. Caracciolo), první zápas 0:1, postoupilo Palermo.

Američan Bocanegra rozhodl londýnské derby pro Fulham

Fotbalisté Fulhamu vyhráli úterní londýnské derby nad Tottenhamem 1:0 díky úspěšné hlavičce amerického reprezentanta Carlose Bocanegry v poslední minutě. Tým Hotspur promarnil možnost dotáhnout se v tabulce Premier League na třetí Liverpool, vítězný Fulham se na dvanácté příčce odpoutal od Newcastlu a Aston Villy.

Anglie - 24. kolo
Sunderland - Middlesbrough 0:3 (19. Pogatetz, 31. Parnaby, 71. Hasselbaink), Wigan - Everton 1:1 (45. Scharner - 9. vlastní Thompson), Charlton - West Bromwich 0:0, Fulham - Tottenham 1:0 (90. Bocanegra).