Inzaghi vstřelil Reggině hattrick, AC Milán vyhrál 4:1

ŘÍM

Fotbalisté AC Milán zvítězili v italské lize 4:1 na hřišti Regginy především díky hattricku Filippa Inzaghiho. Reggina dala první gól, ale pak už stříleli jen favorizovaní hosté. AC Milán vystřídal díky vítězství na druhém místě městského rivala Inter, který podlehl doma Juventusu 1:2. Turínský klub tak získal v čele tabulky už dvanáctibodový náskok.

DEFAULT TITLE

O výhře obhájců titulu rozhodl pět minut před koncem Del Piero, jenž tak odčinil neproměněnou penaltu z předchozího kola. Italský reprezentant se trefil z volného kopu nařízeného za faul na Pavla Nedvěda.

Del Piero vystřídal Švéda Ibrahimovice, jenž v 63. minutě otevřel skóre. V prvním poločase dal gól Adriano, ale sudí ho neuznal, protože Brazilec z nepřímého kopu poslal míč rovnou do branky. Inter, který v poslední době kritizoval údajné nadstandardní přístup rozhodčích k Juventusu, se dočkal až v 74. minutě, kdy vyrovnal Samuel. Del Pierův osmý gól v sezoně však domácí opět zarmoutil.

Palermo v generálce na čtvrteční utkání Poháru UEFA na Strahově proti pražské Slavii i v deseti vydřelo vítězství v Empoli. Jediný gól zápasu dal v druhé minutě nastavení obránce Barzagli. Sicilský tým byl oslaben od 75. minuty, kdy dostal červenou kartu záložník Codrea.

Palermo hrálo v sestavě: Andujar - Zaccardo, Biava, Barzagli, Grosso - Barone, Codrea, Tedesco, Gonzalez (46. Brienza) - Di Michele (64. Santana), Caracciolo.

Fiorentina v souboji čtvrtého se šestým týmem prohrála 0:2 na hřišti Livorna, na jehož lavičce oslavil první výhru nový kouč Carlo Mazzone. Za hosty odehrál celý zápas český stoper Tomáš Ujfaluši.

Jeho spoluhráč Toni mohl otevřít v závěru prvního poločasu skóre, ale neproměnil pokutový kop. S 22 góly přesto dál suverénně vede tabulku střelců. Úspěšnější byl Lucarelli, který dal první gól Livorna z penalty, při níž byl vyloučen hostující Dainelli za protesty. Druhou branku přidal domácí kanonýr v 76. minutě.

Itálie - 25. kolo:
Empoli - Palermo 0:1 (90.+2 Barzagli), Cagliari - Lecce 0:0, Livorno - Fiorentina 2:0 (67. z pen. a 76. Lucarelli), Reggina - AC Milán 1:4 (10. Paredes - 14., 52. a 90. +3 Inzaghi, 37. Gilardino), Sampdoria - Messina 4:2 (19. Castellini, 69. Volpi z pen., 80. Tonetto, 90.+5 Foti - 17. Muslimovič, 89. Di Napoli z pen.), Siena - AS Řím 0:2 (70. Rossi, 90.+4 Mancini), Parma - Ascoli 0:0, Inter Milán - Juventus Turín 1:2 (74. Samuel - 63. Ibrahimovic, 85. Del Piero).

Fotbalisté Celty Vigo zdolali ve španělské lize Villareal 1:0 a dostali se zpátky na páté místo před FC Sevillu, která v sobotu rozdrtila 4:0 Cádiz. O výhře Viga rozhodl brazilský útočník Baiano, který ve 38. minutě proměnil penaltu.

La Coruňa vydřela na poslední chvíli vítězství na hřišti Betisu Sevilla, který porazila 1:0. Jediný gól utkání dal v nastaveném čase Castro.

Španělsko - 23. kolo:
Vigo - Villarreal 1:0 (38. Baiano z pen), Alavés - Málaga 3:2 (44. vlastní Navas, 49. Aloisi, 56. Diaz - 70. Duda, 90. Hidalgo), Espaňol Barcelona - Santander 0:2 (81. Damiá, 83. Casquero), Mallorca - Getafe 1:1 (67. Arango - 77. Riki), Betis Sevilla - La Coruňa 0:1 (90.+1 Castro).