Rubriky:

Evropské ligy

Nedvěd je podle trenéra Interu Manciniho podvodník

13. února 2006 11:48 - MILÁN

Trenér fotbalistů Interu Milán Roberto Mancini se zlobí na českého reprezentanta Pavla Nedvěda a označil ho za podvodníka. Podle italského kouče Nedvěd v nedělním utkání mezi Interem a Juventusem nafilmoval faul v blízkosti pokutového území a z následného přímého kopu rozhodl o vítězství turínského týmu Alessandro Del Piero.

 

archiv

"Nedvěd je podvodník. Padá velmi často a rozhodčí mu na to skáčou," uvedl Mancini na internetové stránce Interu. "K Nedvědově epizodě nemám co víc říct, jen to, že jim rozhodčí daroval přímý kop," dodal.

Vítězstvím udělal Juventus velký krok směrem k obhajobě titulu, neboť před oběma milánskými kluby má nyní v čele tabulky dvanáctibodový náskok.

Mancini již po utkání Juventusu s Udine v minulém kole tvrdil, že Nedvědův tým má protekci u vedení ligy a rozhodčích. Také tehdy kritizoval Nedvědovy časté pády.

Jedním z nich si český záložník vynutil vyloučení ghanského fotbalisty Sulleye Aliho Muntariho a Juventus oslabeného soupeře zdolal 1:0.

ČTK

Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.