Šmicer jako kapitán Bordeaux byl u obou gólů

PAŘÍŽ

Záložník Vladimír Šmicer se podílel na obou gólových akcích fotbalistů Bordeaux, kteří v sobotu ve francouzské lize zvítězili na hřišti Ajaccia 2:0. Český reprezentant vedl hosty v roli kapitána, kterou obvykle zastává gólman Ulrich Ramé, jenž tentokrát zůstal na lavičce náhradníků.

Šmicer měl velkou šanci otevřít skóre už v šesté minutě, ale nakonec pomohl ke gólu Maročanu Šammachovi, který se trefil v 32. minutě. Oba hráči pak vypracovali v druhém poločase druhou branku pro Brazilce Denilsona. Bordeaux po výhře dál ztrácí sedm bodů na vedoucí Lyon, který má zápas k dobru.

Dalším českým reprezentantům se tolik nedařilo. Obránce David Rozehnal zavinil už v páté minutě penaltu, díky níž fotbalisté Le Mans zvítězili na půdě Paris St. Germain 1:0. Hosté tak vystřídali svého soupeře na pátém místě tabulky.

Nejtěsnější prohru utrpěl také René Bolf s Auxerre, které podlehlo v Sochaux. Zápas rozhodl už v první minutě gól útočníka Dagana z Burkiny Faso.

Poražen odešel i Jaroslav Plašil, neboť Monako prohrálo v Nice 0:2. Domácím zařídil vítězství útočník Bakary Koné. Reprezentanta Pobřeží slonoviny nejprve v 8. minutě stáhl gólman Warmuz a Bellion z nařízené penalty otevřel skóre. Sám Koné pak v druhém poločase vítězství pojistil.

Výsledky 27. kola:
Nice - Monako 2:0 (8. Bellion z pen., 78. Koné), Ajaccio - Bordeaux 0:2 (32. Šammach, 58. Denilson), Paris St. Germain - Le Mans 0:1 (5. Fauré z pen.), Rennes - Lens 4:1 (38., 45.+1 a 79. Utaka, 73. Monterrubio - 90.+2 Cousin), St. Etienne - Lille 0:2 (43. Debuchy, 63. Keita), Sochaux - Auxerre 1:0 (1. Dagano), Toulouse - Štrasburk 1:2 (76. Moreira - 5. Färnerud, 59. Abdessadki z pen.), Troyes - Nancy 0:1 (60. Zerka).