Bayern porazil Frankfurt a pojistil si náskok

BERLÍN

Fotbalisté Bayernu Mnichov deklasovali v německé lize Eintracht Frankfurt 5:2 a pojistili si výrazný náskok v čele tabulky. Po dvou brankách dali peruánský útočník Guerrero, který dostal v základní sestavě překvapivě přednost před Nizozemcem Makaayem, a záložník Ballack. Bayern si tak udržel stoprocentní bilanci na domácím hřišti v této ligové sezóně.

DEFAULT TITLE

Zápas zvládl i bez zraněného kapitána Kahna, kterého v brance nahradil Rensing. Dvakrát sice inkasoval, ale v závěru vyšperkoval pátým gólem výhru obhájců titulu Peruánec Pizarro.

V příštím kole čeká Bayern šlágr proti Hamburku, který dnes klesl na třetí místo. Před něj se dostaly Brémy. Werder povzbuzený dramatickou výhrou nad Juventusem v osmifinále Ligy mistrů zdolal 2:0 Borussii Mönchengladbach. Brémy vyhrály díky trefám svých kanonýrů Klasniče a Kloseho, který si osmnáctou brankou upevnil vedení v tabulce střelců.

Hamburk se může na druhé místo vrátit po nedělním duelu se Stuttgartem.

Dortmund podruhé za sebou prohrál, když rozhodující branku v utkání s Bielefeldem dostal těsně před poločasem. Porážku neodvrátil ani český reprezentant Tomáš Rosický, který mohl skóre otevřít již v 17. minutě, ale jeho střelu z dálky brankář Hain vyrazil.

Porážku musel před cestou k přátelskému utkání národního týmu do Turecka strávit i Jiří Štajner. Český útočník sice přihrál na vyrovnávací gól Hannoveru, který nakonec prohrál ve Wolfsburgu 1:2. Vítěznou trefu zaznamenal pět minut před koncem Menseguez. Hannover tak prohrál poprvé pod vedením trenéra Neururera po jedenácti zápasech.

Prohrál také Norimberk s českou dvojicí Jan Polák, Marek Nikl, který neuspěl na půdě Schalke 04 a po porážce 0:2 opět vzrostly jeho starosti se záchranou. V souboji dvou týmů ohrožených sestupem zvítězil Kaiserslautern na hřišti Mohuče 2:0. Hosté zvládli zápas i poté, co se zranil gólman Macho a se zlomenou rukou musel střídat. Ještě před poločasem musel mezi tyče devatenáctiletý náhradník Fromlowitz, ale svůj debut v bundeslize zvládl.

Německo - 23. kolo:
Kolín nad Rýnem - Leverkusen 0:3 (67. Berbatov, 70. Voronin, 83. Krzynowek), Bielefeld - Dortmund 1:0 (45.+1 Kauf), Bayern Mnichov - Frankfurt 5:2 (21. a 42. Guerrero, 33. a 62. Ballack, 85. Pizarro - 32. Preuss, 84. Meier), Mohuč - Kaiserslautern 0:2 (24. z pen. a 26. Sanogo), Schalke - Norimberk 2:0 (58. Kuranyi, 65. Lincoln), Brémy - Mönchengladbach 2:0 (16. Klose, 27. Klasnič), Wolfsburg - Hannover 2:1 (9. Hanke, 86. Menseguez - 17. Brdaric).