Rubriky:

Evropské ligy

Živě

Fotbalisté Nice a Bordeaux dostali trest za sázení

24. června 2016 16:23 - Paříž

Disciplinární komise francouzské fotbalové soutěže (LFP) potrestala několik hráčů z Nice, Bordeaux a třetiligového Chateauroux za sázení na zápasy organizované LFP. Čtveřice z Nice Valére Germain, Kévin Gomis, Olivier Boscagli a Alexandre Mendy dostala trest na dva zápasy (z toho jeden podmíněně) a pokutu 1500 eur (asi 40.000 korun).

 

uefa.com

Jejich spoluhráči Jérémy Pied a Albert Rafetraniaina si nezahrají tři zápasy stejně jako Cédric Carrasso a Thomas Touré z Bordeaux, kde působí i český záložník Jaroslav Plašil. Calvin Mangan z třetiligového Chateauroux obdržel pětizápasový distanc, z toho tři utkání podmíněně.

LFP nezveřejnila, na které zápasy hráči sázeli. Jeden z potrestaných Pied na svém twitterovém účtu napsal, že trest plně akceptuje. "Vsadil jsem si deset eur na jeden zápas první ligy a prohrál jsem," uvedl Pied s tím, že rozhodně nesázel na duely svého týmu.

Podle pravidel nesmí žádný hráč, pracovník týmu nebo rozhodčí sázet na utkání organizovaná LFP.

ČTK

Časová osa: Evropské ligy

Filtr článků - Evropské ligy


Australian Open 2020

108. ročník grandslamového turnaje Australian Open se odehraje od 20. ledna do 2. února tradičně na dvorcích Melbourne Parku. Z loňského roku tituly obhajují Srb Novak Djokovič a Japonka Naomi Ósakaová, která ve finále porazila Petru Kvitovou.