Chelsea vyhrála v Boltonu a přiblížila se obhajobě titulu

BOLTON

Fotbalisté Chelsea Londýn vyhráli 2:0 v Boltonu a přiblížili se obhajobě titulu. Úřadující mistři mají čtyři kola před koncem anglické ligy náskok devíti bodů před Manchesterem United. K jistotě zisku druhého titulu v Premier League za sebou stačí Chelsea ve zbývajících čtyřech zápasech získat čtyři body.

Bolton dnes prohrál popáté za sebou, přičemž góly mu daly tradiční opory Chelsea. Minutu před přestávkou si naskočil na trestný kop Franka Lamparda John Terry a hlavou otevřel skóre, sám Lampard poté stanovil konečný výsledek střelou zblízka po hodině hry.

Zápas se nicméně mohl teoreticky vyvíjet jinak, kdyby domácí Ricardo Vaz Te ve 22. minutě jen nenastřelil tyč. Český brankář Petr Čech ale nakonec vychytal šestnáctou nulu v ligové sezoně.

Tottenham lepší než Arsenal

V souboji londýnských rivalů o čtvrté místo, jež jako poslední zaručuje postup do Ligy mistrů, má stále navrch Tottenham před Arsenalem. Hotspur dnes ve 34. kole vyhráli 1:0 na hřišti Evertonu, když jediný gól zápasu vstřelil z penalty Robbie Keane.

Arsenalu se generálka na semifinále milionářské soutěže s Villarrealem povedla, ale stále ztrácí na Tottenham čtyři body. "Kanonýři" se oklepali ze středeční remízy v Portsmouthu a porazili 3:1 o záchranu bojující West Bromwich.

Hrdinou utkání byl střídající Dennis Bergkamp, jenž po sezoně ukončí své jedenáctileté působení na Highbury. Svého milovaného Nizozemce přivítala většina fanoušků v jednom z posledních zápasů za Arsenal v oranžové barvě jeho vlasti a šestatřicetiletý útočník se jim odvděčil krásným třetím gólem. Ještě předtím navíc stihl připravit Robertu Piresovi vítěznou trefu.

Anglie - 34. kolo:
Bolton - Chelsea 0:2 (44. Terry, 59. Lampard), Arsenal - West Bromwich 3:1 (44. Hleb, 76. Pires, 89. Bergkamp - 72. Quashie), Everton - Tottenham 0:1 (33. Robbie Keane z pen.), Fulham - Charlton 2:1 (15. a 30. Boa Morte - 26. Euell), Newcastle - Wigan 3:1 (28. z pen. a 66. Shearer, 36. Bramble - 5. Bullard), Portsmouth - Middlesbrough 1:0 (55. O'Neil), West Ham - Manchester City 1:0 (15. Newton).