Věřitel Dortmundu už nebrání Rosickému v přestupu

20. dubna 2006 16:52 - DORTMUND

Borussia Dortmund už nemá důvod bránit českému fotbalistovi Tomáši Rosickému v přestupu. Věřitel těžce zadluženého německého klubu Albert Sahle, jenž před časem získal hráčská práva na reprezentačního záložníka, svou pohledávku odprodal investiční bance Morgan Stanley.

 

PRÁVO/Michaela Říhová

Americká firma na rozdíl od stavebního magnáta nebrání Dortmundu v tom, aby utržené peníze investoval do posil, což dosud vestfálskému celku svazovalo při jednání o přestupu Rosického ruce.

Bývalý šéf Borussie Gerd Niebaum a obchodní ředitel Michael Meier si půjčili v minulosti od Sahleho 15 miliónů eur a jako zástavu použili práva na Rosického a další hráče.

Převedení pohledávky na společnost Morgan Stanley potvrdil listu Sport Bild nynější obchodní ředitel Borussie Hans-Joachim Watzke.

Zatímco Sahle chtěl peníze zpět, americké bance může Borussia splácet dluh 25 let. Deset miliónů eur, které má dostat v létě za očekávaný přestup Rosického do Atlétika Madrid, bude moci použít na nákup nových hráčů.

Český záložník působí v Dortmundu od ledna 2001, kdy přišel ze Sparty.

ČTK

Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Patička stránky: