Rubriky:

Evropské ligy

Nenávidí se na smrt. Po bombových útocích ale fanoušci tureckých klubů pochodovali vedle sebe

13. prosince 2016 10:54 - Istanbul

Stovky fotbalových fanoušků elitních tureckých fotbalových klubů v pondělí večer pochodovaly ke stadiónu Besiktase, kde se v sobotu odehrály bombové útoky, které zabily 44 lidí a přes 150 jich zranily.

Reuters

Když dojde na fotbal, tak se k smrti nenávidí, tentokrát ale šli i v hustém dešti příznivci Fenerbahce, Galatasaraye, Besiktase a Bursasporu bok po boku, aby společně vyjádřili protest proti bombovému útoku, který se odehrál dvě hodiny po utkání Besiktase s Bursasporem.

„Bolest nemá klubové barvy. Fenerbahce, Galatasaray, Besiktas i Bursaspor jsou v tom spolu," cituje jednoho z fanoušků Fenerbahce Tarika Albayraka, agentura Reuters.

Ani jinak ostrá rivalita mezi kluby nyní nic neznamená. „Když je to nutné, spojíme se dohromady kvůli naší zemi. Nenecháme zrádce, aby náš stát rozdělili. Jsme tu proto, abychom dali jasně najevo tuhle zprávu," nechal se slyšet příznivec Besiktase Umut Birsin.

roj, Sport.cz

Časová osa: Evropské ligy

Filtr článků - Evropské ligy


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.