FIFPro varovala fotbalisty před působením v Srbsku

5. ledna 2017 11:24 - Amsterdam

Asociace profesionálních fotbalistů FIFPro varovala hráče před působením v Srbsku. Loňský průzkum ukázal, že 68 procent fotbalistů v tamních klubech nedostává včas výplaty a 89 procent bylo k přestupu do balkánské země dotlačeno.

 

Dylan Martinez

"V Srbsku jde o ostudné porušování základních práv profesionálních fotbalistů. V podstatě tam neplatí žádné zákony," citovala agentura SID generálního sekretáře FIFPro Thea van Seggelena. "Dokud se situace nezlepší, tak hráče vyzýváme, aby tam nechodili," dodal.

Podle FIFPro vedení srbského svazu z komise, která řeší spory fotbalistů s kluby, propustilo zástupce hráčské asociace a místo něj tam dosadilo dva členy spřízněné s kluby. Statistiky asociace navíc ukazují, že za poslední dva roky se polovina hráčů z nejvyšší soutěže obrátila kvůli sporům se zaměstnavateli na soud.

"Když podepíšete v Srbsku smlouvu, máte padesátiprocentní šanci, že skončíte před soudem," uvedl předseda srbské hráčské asociace a bývalý obránce pražské Sparty Mirko Poledica.

ČTK

Časová osa: Evropské ligy

Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Patička stránky: