Koller: Herní pohoda určitě přijde časem

2. května 2006 09:24

Po těžkém zranění a operaci kolena se o víkendu vrátil do zápasového zatížení český fotbalový reprezentant Jan Koller. Útočník německého Dortmundu si zahrál za klubovou rezervu poločas a v rozhovoru pro deník Právo popsal své pocity z návratu na trávník.

 

PRÁVO/Václav Jirsa

V neděli jste nastoupil po sedmi měsících a šesti dnech od vážného zranění. Jak dlouho jste vydržel na trávníku v utkání čtvrté nejvyšší soutěže za rezervu Borussie proti béčku Ahlenu?

Odehrál jsem celý první poločas. Tak jsme se dohodli s trenérem van Marwijkem.

Operovaný zadní křížový vaz vydržel bez problémů?

Z toho mám největší radost. Koleno nebolelo ani neoteklo. Fyzicky jsem se cítil perfektně. Samozřejmě herně to ještě nebylo nic moc. Chybí mi praxe, ale s tím si starosti nedělám. Pohoda určitě přijde časem.

Neměl jste strach při osobních kontaktech s protihráči?

Snažil jsem se na to v průběhu utkání nemyslet. Spíš před začátkem jsem byl trochu nervózní. Bál jsem se, aby se něco nestalo.

Absolvoval jste nějaký tvrdší souboj?

Hrál na mne Honza Velkoborský, což je pořádně řízný obránce. Všechny souboje ale byly korektní.

Dostal jste se do nějaké šance?

K ničemu vážnějšímu jsem se nedostal. Ony nebyly ani na jedné straně.

Kdy se objevíte v bundeslize?

V úterý hrajeme v Hannoveru, to ještě s prvním mužstvem nebudu, ale v sobotu máme doma Frankfurt, to už bych chtěl být na lavičce a zahrát si alespoň pár minut. O týden později pak nastoupíme v Allianz Areně proti Bayernu. Tam by těch minut mohlo být víc.

Mistrovství světa začíná za šest týdnů, stihnete ho?

Věřím, že ano. Co teď potřebuji nejvíc, je herní praxe, získat jistotu. Zdravotně už jsem v pořádku.

V Dortmundu vám v létě končí smlouva. Už víte, co dál?

Mám nějaké nabídky z Anglie, Francie, Itálie i Německa. Poslední variantu vylučuji, dál se uvidí. Zatím se tím nezabývám, v první řadě se musím dostat do formy.

Karel Felt, Sport.cz, Právo

Časová osa: Evropské ligy

Filtr článků - Evropské ligy


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Patička stránky: