Michel zvažuje po napadení bývalého kolegy Šramky konec kariéry

13. května 2006 17:15 - BRATISLAVA

Slovenský fotbalový rozhodčí Luboš Michel zvažuje, že předčasně ukončí kariéru. Elitního mezinárodního sudího, jenž bude pískat na mistrovství světa v Německu, šokoval páteční brutální útok na jeho přítele a bývalého kolegu Igora Šramku.

 

ARCHIV

Šestačtyřicetiletý Šramka leží v nemocnici s prasklou lebkou a zlomenými žebry, což potvrdila deníku Pravda jeho manželka Katarína. Jeho stav je prý vážný. Někdejšího asistenta a současného šéfa komise rozhodčích napadli v pátek ráno v Bratislavě dva dosud neznámí pachatelé.

"Pokud by se potvrdilo, že útok souvisí s fotbalem, končím s pískáním," řekl listu Pravda zasažený Michel, jenž se Šramkou absolvoval například minulé mistrovství světa a poslední dva evropské šampionáty.

"Byla by to hanba jako řemen, vlastní gól. Nechci kritizovat slovenský fotbal, sám jsem jeho součástí. Škoda ale, že rozhodčí nepřestupují. Určitě bychom našli uplatnění i v zahraničí a byli bychom úspěšnější než mnozí hráči," uvedl Michel. Jak přiznal, když se svým zbitým přítelem Šramkou mluvil, plakal.

Předčasná rozlučka

V neděli bude osmatřicetiletý slovenský sudí pískat ostře sledovaný opakovaný duel ukrajinské ligy Dynamo Kyjev - Šachťar Doněck, který rozhodne o titulu. Necelý měsíc nato ho čeká šampionát v Německu. "To bude asi moje předčasná rozlučka. Nechci vystavovat riziku sebe a svou rodinu," dodal Michel.

Slovenský fotbalový svaz vydal v pátek prohlášení, že zatím neexistuje přímá souvislost mezi napadením Šramky a jeho fotbalovými aktivitami.

ČTK, Sport.cz

Časová osa: Evropské ligy

Filtr článků - Evropské ligy


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Patička stránky: