Britský tisk píše o osmi miliónech liber za Rosického

24. května 2006 11:44 - LONDÝN

Britský tisk se ve středu shodl, že oficiálně nezveřejněná částka za přestup českého fotbalisty Tomáše Rosického do Arsenalu činí 7,8 miliónu liber, tedy 312 miliónů korun. Podpis smlouvy s Rosickým současně označil jako druhou dobrou zprávu pro londýnský klub od prohry ve finále Ligy mistrů. Tou první bylo prodloužení kontraktu s francouzskou hvězdou Thierrym Henrym.

 

PRÁVO/Petr Hloušek

Britská média naopak nejsou úplně zajedno v odhadech, koho bude Rosický v Arsenalu vlastně nahrazovat. Podle BBC by to měl být Dennis Bergkamp, což by podle všeho znamenalo, že by český reprezentant trávil více času na střídačce. Častěji se ale kloní k názoru, že Rosický střídá Roberta Pirese, který z Arsenalu zřejmě odchází.

Prosadí se Tomáš Rosický v Arsenalu?
Hlasujte v anketě pod článkem.

The Sun byl nejrychlejší v hledání Rosického přezdívky. Zatímco angličtí rozhlasoví reportéři se dva dny nedokázali shodnout na tom, zda mu budou říkat "Rosiky", nebo "Rošiky", Sun dnes v titulku napsal prostě Rosi, což je jméno, s nímž se Angličané určitě vyrovnají. Zvlášť, když Sun nový přírůstek z Borussie Dortmund citoval, že Arsenal má na to, aby měl navrch nad Chelsea a ostatně i nad svým letošním přemožitelem ve finále Ligy mistrů Barcelonou.

Nákupy ještě nejsou u konce

The Sun citoval i bývalé eso Tottenhamu Steffena Freunda, podle kterého se Rosický může stát hitem Premier League. Hraje podle něj do značné míry stejnou roli, jakou má nyní v Arsenalu Alexander Hleb.

Média nicméně upozornila, že trenér Arséne Wenger není s nákupy před příští sezónou u konce. Nyní se horečně spekuluje o možném přestupu anglického reprezentačního útočníka Michaela Owena z Newcastlu. Spekuluje se, že Owen má ve smlouvě s klubem článek, který mu umožňuje odejít kdykoli, pokud zájemce zaplatí nejméně 12 miliónů liber.

ČTK, Sport.cz

Časová osa: Evropské ligy

Filtr článků - Evropské ligy


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Patička stránky: