Jarošík pomohl gólem Celtiku vykročit za obhajobou

GLASGOW

Český fotbalista Jiří Jarošík v sobotu prožil úspěšný soutěžní debut v dresu Celtiku Glasgow. Osmadvacetiletý záložník přispěl v úvodním ligovém kole úřadujícím skotským mistrům gólem k pohodlnému vítězství 4:1 nad Kilmarnockem. Vicemistrům z Heart of Midlothian zase zařídili výhru 2:1 nad Dunfermline Roman Bednář a Michal Pospíšil.

Jarošík, jenž je v Celtiku po Chelsea a Birminghamu ve svém třetím ostrovním angažmá, se trefil sedm minut před přestávkou, kdy zvýšil na 2:0 hlavou po centru autora prvního gólu Macieje Žurawského. Třiadvacetinásobný český reprezentant měl před více než 54 tisíci diváků prsty i v třetí brance svého týmu, kterou po faulu na něj vstřelil z přímého kopu Šunsuke Nakamura.

Další góly už padly poté, co Jarošíka v 84. minutě vystřídal Evander Sno. Nejprve zaznamenal čestnou trefu hostů Steven Naismith, v poslední minutě ale vrátil Celtiku tříbrankové vedení svým druhým gólem Polák Žurawski.

Hearts zvítězil i bez Skácela

Edinburský tým Hearts dokázal na úvod zvítězit i bez své loňské hvězdy Rudolfa Skácela, jenž dnes oficiálně stvrdil svůj přestup do Southamptonu. Druhý tým tabulky minulé sezony uspěl v Dunfermline díky zbylým Čechům.

Bednář otevřel skóre v 15. minutě z voleje po Pospíšilově přihrávce. Svěřenci Valdase Ivanauskase si cestu za premiérovou výhrou zkomplikovali čtvrt hodiny po přestávce, kdy vyrovnal jejich bývalý hráč Stephen Simmons, ale poslední slovo měl Pospíšil. Bývalý hráč Liberce dorazil v 78. minutě za gólmanova záda střelu spoluhráče Bruna Aguiara, jež skončila na břevně.

Úvodní kolo skotské Premier League zakončí v neděli dohrávka Motherwell - Glasgow Rangers.

Skotsko - 1. kolo:
Celtic Glasgow - Kilmarnock 4:1, Dunfermline - Hearts 1:2, Hibernian - Aberdeen 1:1, Inverness - St. Mirren 1:2, Dundee United - Falkirk 1:2.