Sionko čekal na premiérový gól ve skotské lize jen osm minut

GLASGOW

Liboru Sionkovi se soutěžní premiéra v dresu fotbalistů Glasgow Rangers vydařila. V nedělním zápase prvního kola nové ligové sezóny ve Skotsku se trefil už v 8. minutě a pomohl klubu, do nějž přestoupil v létě z Austrie Vídeň, k výhře 2:1 nad Motherwellem. Spolu s českým reprezentantem slavil úspěšný debut i nový kouč jezdců Paul Le Guen.

Libor Sionko na tréninku fotbalové reprezentace v Seefeldu

Ten mohl poprvé jásat díky Sionkovi, který nastoupil na svém oblíbeném pravém kraji zálohy. Z něj jej brzy vyslal na zteč spoluhráč ze středu pole Adam, Sionkova rána se sice odrazila od brankáře Motherwellu, ale trefila zpátky českého hráče a od něj už míč pomalu doputoval do sítě. Sionko měl krátce před přestávkou další šanci, ale tentokrát mířil z voleje nad.