Brankář Ovčinnikov si za napadení sudího nezahraje pět zápasů

3. srpna 2006 15:54 - MOSKVA

Horká krev se vymstila brankáři a kapitánovi fotbalového Dynama Moskva Sergeji Ovčinnikovi. Disciplinární komise ruského fotbalového svazu jej potrestala zákazem startu na pět zápasů za napadení rozhodčího. Brankář s reprezentačními zkušenostmi byl navíc podmínečně vyloučen do konce sezóny a musí zaplatit pokutu 100 000 rublů (asi 85 000 korun).

 

img.lenta.ru

Svaz potrestal pětatřicetiletého hráče za incident z 25. července, kdy Dynamo hrálo ve 12. kole ruského poháru s FK Moskva. Třináct minut před koncem prohrávalo 0:1 a brankář nesouhlasil s výrokem asistenta rozhodčího, který nařídil rohový kop. Jeho sprostá slova a vulgární gesta vůči sudímu vidělo v přímém přenosu celé Rusko a hlavní sudí Igor Zacharov vytáhl červenou kartu. Ovčinnikov na to reagoval chycením rozhodčího za oblečení a náznakem úderu pěstí. Při odchodu z hřiště se pak pokusil poničit vybavení stadionu. Zápas nakonec skončil remízou.

Dnes ráno se v ruských médiích objevila brankářova písemná omluva. Po vynesení verdiktu komise byl Ovčinnikov málomluvný a řekl jen, že je s rozhodnutím svazu srozuměn. Hráče potrestal i jeho klub, přišel o kapitánskou pásku a musel zaplatit pokutu.

ČTK

Časová osa: Evropské ligy

Filtr článků - Evropské ligy


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Patička stránky: