Inter otočil zápas s AS Řím a získal italský Superpohár

ŘÍM

Fotbalisté Interu Milán obhájili loňské vítězství v italském Superpoháru. Držitelé trofeje, kteří se do zápasu kvalifikovali jako ligoví mistři až po potrestání Juventusu za korupci, v sobotu zdolali vítěze Italského poháru AS Řím 4:3 v prodloužení.

Inter, který vloni porazil Juventus rovněž v prodloužení, v sobotu inkasoval tři góly v úvodních 34 minutách, skóre ale dokázal zvrátit. Těsně před přestávkou zavelel k obratu Patrick Vieira, nová posila z Juventusu pak v 75. minutě dala i vyrovnávací gól.

Předtím se mezi střelce zapsal i další nováček Hernán Crespo, který přišel z Chelsea. O rozhodující trefu se v páté minutě prodloužení postaral Luís Figo, římský klub přišel v desáté minutě nastavení o vyloučeného Cristiana Chiva.

Inter Milán - AS Řím 4:3 po prodl. (3:3, 1:3)
Branky: 45. a 75. Vieira, 65. Crespo, 95. Figo - 25. a 35. Aquilani, 13. Mancini. ČK: 100. Chivu (AS Řím).